O nas
Akademia powstała w 2017 roku w ramach funkcjonowania zespołu obiektów STREFA SPORTU, które w przeszłości były zapleczem “WKS Kadra Rembertów”. W tamtych czasach z infrastruktury często korzystali również znani zawodnicy, np. pod opieką byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Kazimierza Górskiego. Przed mundialem w Argentynie w 1978 roku obiekt był także wykorzystywany przez podopiecznych selekcjonera biało-czerwonych Jacka Gmocha. Obecnie nasze obiekty są przystosowane do przyjęcia blisko 1000 młodych zawodników.
Akademia Piłkarska EsKadra Warszawa posiada Srebrny Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej i realizuje starannie zaplanowany program szkolenia. Zajęcia prowadzone są przez wyselekcjonowaną i doświadczoną kadrę trenerską z uprawnieniami UEFA. Nasze zespoły z powodzeniem rywalizują w rozgrywkach wojewódzkich i krajowych, nasza obecność coraz bardziej zaznacza się na piłkarskiej mapie Polski.
Jako jedna z niewielu komercyjnych szkółek piłkarskich w Polsce, posiadamy własną infrastrukturę o powierzchni blisko 5 hektarów, potrzebną do kompleksowego szkolenia. W ramach tego dysponujemy trzema boiskami. Dwa z nich, główne i treningowe, mają nawierzchnię naturalną. Każde ma wymiar 68×105 m. Dodatkowo posiadamy boisko treningowe o nawierzchni syntetycznej 60×40 m, które w sezonie jesienno-zimowym przykryte jest nowoczesną ogrzewaną halą pneumatyczną miejscem dla rodziców i opiekunów. Dysponujemy także specjalistycznym zapleczem socjalnym (w tym 5 szatniami oraz strefą natrysków).
O wysokim poziomie infrastruktury świadczy m.in. fakt, iż z naszych obiektów bardzo często korzysta wiele zawodowych zespołów piłkarskich m.in. Legia Warszawa, Radomiak Radom, Górnik Wałbrzych, Polonia Warszawa, Garbarnia Kraków, FK Polissya Zhytomyr, Hutnik Warszawa, KTS Weszło, Worskla Połtawa. Korzystają z nich również oficjalne drużyny reprezentacji Mazowsza, młodzieżowe kadry Polski, w tym U 16, U 19, U 20 i U 21 oraz zagraniczne reprezentacje.