Material opublikowano: 2017-11-30
W sezonie jesienno-zimowym rodzice bardzo często nie wiedzą, jak ubrać swoje pociechy na trening piłkarski, który odbywa się na dworze. Zdaniem ekspertów, jednym z najgorszych błędów jest przegrzewanie organizmu. Prowadzi do tego np. zakładanie stroju „na cebulkę”. To rozwiązanie zdecydowanie jest już przeżytkiem.
Material opublikowano: 2018-11-18
PZPN robi porządek na rynku akademii piłkarskich. Część branży przewiduje, że nowy program certyfikacji wykluczy z obiegu małe podmioty. Nie spełnią one wysokich oczekiwań i przez to stracą zaufanie rodziców oraz zawodników.
Z przeprowadzonej analizy wynika, że 33 proc. obiektów definitywnie nie nadaje się do użytku, a 6 proc. częściowo nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Zdaniem specjalistów, większość orlików zbudowano ze słabych i szkodliwych dla ludzkiego zdrowia materiałów. Niektóre boiska trzeba natychmiast zamknąć ze względu na ich zużycie.
Material opublikowano: 2017-12-16
Szacuje się, że koszty profesjonalnego przygotowania dziecka od 3. do 16. roku życia do zawodowej gry w piłkę nożną to wartość nawet 3-4 pokojowego nowego mieszkania w dużym mieście.
Material opublikowano: 2018-04-10
Nie bał się zainwestować dużych pieniędzy i czasu w ruinę dawnego kompleksu, na którym w latach 70. ubiegłego wieku trenowała mistrzowska reprezentacja Polski, najpierw pod wodzą Kazimierza Górskiego, a potem – Jacka Gmocha. Z taką historią po prostu nie mogło się nie udać – mówi Michał Kleszczewski, prezes zespołu obiektów Strefa Sportu i właściciel Akademii Piłkarskiej EsKadra.
Material opublikowano: 2018-07-17
Nowoczesne boiska w każdej gminie miały odciągnąć dzieci od komputerów. Sześć lat po ich wybudowaniu jedna trzecia skontrolowanych boisk nie nadaje się do użytku – donosi “Gazeta Wyborcza”.
Material opublikowano: 2018-07-17
Po sześciu latach funkcjonowania Orliki są w opłakanym stanie. Jak pisze “Gazeta Wyborcza”, jedna trzecia skontrolowanych boisk nie nadaje się do użytku. Na Orliki wydano z budżetu państwa blisko 970 mln zł.
Material opublikowano: 2018-01-10
500 tys. zł – tyle kosztuje profesjonalne przygotowanie dziecka od 3. do 16. roku życia do zawodowej gry w piłkę nożną – tak wynika z analizy przygotowanej Instytut Badawczy ABR SESTA.
Material opublikowano: 2018-01-16
Raport Instytutu Badawczego ABR SESTA oraz Akademii Piłkarskiej EsKadra nie pozostawia złudzeń: wychowanie nowego Lewandowskiego jest ogromnym kosztem. To cena równoznaczna trzy lub czteropokojowemu mieszkaniu w jednym z największych polskich miast.
Po kilku latach od rozpoczęcia budowy w całym kraju 2,5 tysiąca małych boisk, zwanych popularni Orlikami, okazuje się, że prawie połowa z nich nie nadaje się do użytku. Część z nich trzeba byłoby natychmiast zamknąć. Powodem jest zużycie i niska jakość materiałów użytych do ich budowy.
Od 220 do 500 tysięcy złotych – tyle muszą odłożyć rodzice, którym marzy się, by ich pociecha poszła w ślady Roberta Lewandowskiego czy Łukasza Podolskiego. Raport Instytutu Badawczego ABR SESTA oraz Akademii Piłkarskiej EsKadra nie pozostawia wielkich złudzeń: koszty kilkunastu lat trenowania dziecka, wykraczają daleko poza samą opłatę za zajęcia. Wychodzi jak duże trzy- lub czteropokojowe mieszkanie w jednym z największych polskich miast – twierdzą autorzy raportu.
Material opublikowano: 2018-07-21
Wydarzenia Polsatu (oglądaj od 18:19 sek.)
Material opublikowano: 2018-07-17
“Gazeta Wyborcza” pisze we wtorek o “sztandarowym programie rządu PO-PSL i premiera Donalda Tuska”. “W latach 2008-12 wybudowano 2604 nowoczesne kompleksy boisk piłkarskich w 1664 gminach. Wydano na to z budżetu państwa blisko 970 mln zł” – czytamy.
Material opublikowano: 2018-07-17
Aż 33 proc. “orlików” nie nadaje się do użytku, kolejne 6 proc. niebawem będzie w takim samym stanie. Władze gmin i szkół, które się nimi zajmują, często nie mają o tym pojęcia.
Raportna temat Orlików przygotowały platforma TakeTask i Akademia Piłkarska EsKadra. Na zdjęciach obiektów, które uzyskały negatywne oceny ekspertów, często widać zupełnie wytartą lub bardzo krótką trawę. Wielokrotnie przykrywa ją nierównomiernie rozłożony granulat. Na takim terenie młody piłkarz łatwo może się poślizgnąć i doznać poważnej kontuzji. W wielu przypadkach zaobserwowano również spore ubytki w nawierzchni lub wręcz wyraźne dziury…
Material opublikowano: 2018-07-17
Już 33 proc. orlików nie nadaje się do użytku, a niedługo w takim stanie będzie kolejne 6 proc. tych obiektów. Orliki to sztandarowe dzieło rządu PO-PSL, który na nowoczesne kompleksy boisk dla dzieci i młodzieży w latach 2008-2012 wydał prawie miliard złotych.
Material opublikowano: 2018-07-17
Dziennikarz Jarosław Kuźniar z Onet.pl w swoim porannym programie przepytywał przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę na poczet badania. Fragment od 5:35 do 6:12 oraz od 30:40 sek. do 32:06 sek.
Material opublikowano: 2018-07-17
Raport na temat stanu orlików przygotowała platforma TakeTask i Akademia Piłkarska EsKadra. Jego wyniki przedstawiła „Gazeta Wyborcza”. Aż 33 proc. boisk nie nadaje się do użytku, a kolejne 6 proc. częściowo nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Badacze odwiedzili 100 takich obiektów na terenie całej Polski w okresie od lutego do czerwca tego roku.
Material opublikowano: 2018-07-17
Nowoczesne boiska w każdej gminie miały odciągnąć dzieci od komputerów. Sześć lat od ich wybudowania jedna trzecia skontrolowanych boisk nie nadaje się do użytku – pisze “Gazeta Wyborcza”. Orliki są w ruinie. Co o tym sądzi Ola Filipek? Posłuchajcie!
Material opublikowano: 2018-07-19
„Orliki” wróciły jako medialny temat. Najstarsze mają 10 lat, czas więc na remonty. Tych brakuje, więc jak donosi „Gazeta Wyborcza”, jedna trzecia spośród 2604 obiektów nie nadaje się do użytku. Jak czytać te informacje?
Material opublikowano: 2018-08-08
W Bydgoszczy od początku funkcjonowania programu “Moje boisko – Orlik 2012” powstały 23 kompleksy sportowe. Ich roczna naprawa kosztuje miasto nawet 31 tys. zł. – Aktualnie wszystkie są otwarte i w dobrym stanie – mówi Marta Stachowiak, rzecznik prasowy prezydenta.
Material opublikowano: 2018-07-17
Nowoczesne boiska w każdej gminie miały odciągnąć dzieci od komputerów. 6 lat od ich wybudowania jedna trzecia skontrolowanych „orlików” nie nadaje się do użytku.
“PiS kompletnie zostawiło Orliki, które teraz niszczeją. To był projekt Platformy, więc jest przez PiS nieakceptowalny” – mówił Grzegorz Schetyna komentując doniesienia o fatalnym stanie tzw. “Orlików” czyli boisk piłkarskich budowanych przez rząd Donalda Tuska.
Material opublikowano: 2018-07-17
Śmiechu warte! “GW” alarmuje o fatalnym stanie Orlików, a Schetyna wskazuje winowajców: To wina PiS-u, bo to był projekt PO. To dla nich nieakceptowalne
Material opublikowano: 2018-07-17
Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska. Nowoczesne boiska wybudowane w każdej gminie w Polsce miały propagować zdrowy styl życia i odciągać dzieci od komputera. Według kontroli, o której pisze „Gazeta Wyborcza”, sześć lat po ich wybudowaniu jedna trzecia boisk nie nadaje się do użytku.
Material opublikowano: 2018-07-17
Nowoczesne boiska w każdej gminie miały odciągnąć dzieci od komputerów. Już sześć lat od ich wybudowania aż jedna trzecia skontrolowanych boisk nie nadaje się do użytku. Tak pisze o sztandarowym projekcie rządu Donalda Tuska – uwaga – dzisiejsza “Gazeta Wyborcza”.
Material opublikowano: 2018-01-12
Szacuje się, że koszty profesjonalnego przygotowania dziecka od 3. do 16. roku życia do zawodowej gry w piłkę nożną to wartość nawet 3-4 pokojowego nowego mieszkania w dużym mieście. Z obserwacji części ekspertów wynika, że wielu rodziców inwestuje tak poważne środki, w pełni wierząc, że zwrócą się one z nawiązką. Szkolenie traktowane jest wówczas jak swego rodzaju prestiżowe studia wyższe. Rodzice chcą w ten sposób zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy życiowy start…
Material opublikowano: 2018-07-17
Z przeprowadzonej analizy wynika, że 33% obiektów definitywnie nie nadaje się do użytku, a 6% częściowo nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Zdaniem specjalistów, większość Orlików zbudowano ze słabych i szkodliwych dla ludzkiego zdrowia materiałów. Niektóre boiska trzeba natychmiast zamknąć ze względu na ich zużycie. Według branży, brakuje też kompleksowego podejścia do tego, żeby wyremontowane tereny za chwilę nie były w takiej samej sytuacji…
Material opublikowano: 2018-01-12
Szacuje się, że koszty profesjonalnego przygotowania dziecka od 3. do 16. roku życia do zawodowej gry w piłkę nożną to wartość nawet 3-4 pokojowego nowego mieszkania w dużym mieście. Z obserwacji części ekspertów wynika, że wielu rodziców inwestuje tak poważne środki, w pełni wierząc, że zwrócą się one z nawiązką. Szkolenie traktowane jest wówczas jak swego rodzaju prestiżowe studia wyższe. Rodzice chcą w ten sposób zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy życiowy start. Dlatego nie przejmują się bieżącymi wydatkami…
Material opublikowano: 2018-07-17
Z przeprowadzonej analizy wynika, że 33% obiektów definitywnie nie nadaje się do użytku, a 6% częściowo nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Zdaniem specjalistów, większość Orlików zbudowano ze słabych i szkodliwych dla ludzkiego zdrowia materiałów. Niektóre boiska trzeba natychmiast zamknąć ze względu na ich zużycie. Według branży, brakuje też kompleksowego podejścia do tego, żeby wyremontowane tereny za chwilę nie były w takiej samej sytuacji…
Material opublikowano: 2018-01-10
Szacuje się, że koszty profesjonalnego przygotowania dziecka od 3. do 16. roku życia do zawodowej gry w piłkę nożną to wartość nawet 3-4 pokojowego nowego mieszkania w dużym mieście. Z obserwacji części ekspertów wynika, że wielu rodziców inwestuje tak poważne środki, w pełni wierząc, że zwrócą się one z nawiązką. Szkolenie traktowane jest wówczas jak swego rodzaju prestiżowe studia wyższe. Rodzice chcą w ten sposób zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy życiowy start. Dlatego nie przejmują się bieżącymi wydatkami, choć nie ze wszystkich zdają sobie sprawę, bo rzadko aż tak skrupulatnie je podsumowują…
Material opublikowano: 2018-07-19
Jak wynika z raportu warszawskiej Akademii Piłkarskiej „EsKadra” oraz firmy TakeTask, 33% wszystkich „orlików” powinna zostać zamknięta ze względu na zły stan techniczny. Audytorzy odwiedzili setkę takich obiektów w całym kraju. Sprawdzali długość syntetycznej trawy, ilość granulatu, a także sprawdzali rozmiary ubytków…
Material opublikowano: 2018-07-17
“Gazeta Wyborcza” pisze we wtorek (17 lipca) o sztandarowym programie rządu PO-PSL i premiera Donalda Tuska – orlikach. W latach 2008-12 wybudowano 2604 nowoczesne kompleksy boisk piłkarskich w 1664 gminach. Wydano na to z budżetu państwa blisko 970 mln zł – czytamy. Obecnie aż 33 proc. nie nadaje się do użytku, a kolejne 6 proc. niedługo będzie w takim samym stanie.
Material opublikowano: 2018-07-17
Nowoczesne boiska w każdej gminie miały odciągnąć dzieci od komputerów. Sześć lat od ich wybudowania jedna trzecia skontrolowanych boisk nie nadaje się do użytku – pisze “Gazeta Wyborcza”.