Długo wyczekiwany powrót do treningów na boisku
Data dodania: 2020-05-09
Po niemal dwumiesięcznej przerwie w końcu doczekaliśmy się upragnionego powrotu na boiska. Fantastyczna infrastruktura Stefy Sportu od dawna czekała na pierwszych piłkarzy biegających po jej murawach. Choć jest to dopiero krok w kierunku powrotu do pełnej normalności, to możliwość treningu w małych grupach jest ogromnym wytchnieniem i napawa optymizmem na przyszłość.

Podzielenie niemal 200 zawodników na 6-osobowe grupy było pewnym wyzwaniem organizacyjnym, ale udało się to zrobić tak, aby każdy miał możliwość treningów przynajmniej dwa razy w tygodniu, co w porównaniu z siedzeniem w domu i zajęciach jedynie w formie on-line jest znaczącą różnicą. Mamy nadzieję, że już niebawem pojawi się możliwość treningów w pełnych grupach, a także wznowione zostaną rozgrywki, gdyż nic tak nie motywuje do gry, jak i nie dostarcza tylu emocji co trzymający w napięciu mecz.

Bardzo cieszymy się, że przez cały ten czas, kiedy boiska były zamknięte, nasi podopieczni starali się trzymać formę i na własną rękę uprawiać różnego rodzaju aktywności. Dla tych, który solidnie przepracowali ten okres, powrót do zajęć nie stanowi problemu i w wielu przypadkach widzimy zawodników będących w znakomitej dyspozycji. Z pewnością pomogły w tym treningi on-line oraz filmiki i materiały przygotowywane i przesyłane zawodnikom przez trenerów.

Część naszego sztabu szkoleniowego odkryła w czasie epidemii talent do tworzenia filmów, który z pewnością jeszcze nie raz wykorzystamy. Najbardziej jednak jesteśmy dumni z produkcji, w której wzięli udział trenerzy i kapitanowie wszystkich roczników EsKadry. Efekty tych nagrań, jak również niewątpliwy talent młodych piłkarzy można podziwiać poniżej.