AP EsKadra w VI Edycji Ligi Zimowej Strefy Sportu
Data dodania: 2020-03-21
Jak co roku, zespoły Akademii Piłkarskiej EsKadra biorą udział w rozgrywkach Ligi Zimowej organizowanych przez Strefę Sportu pod balonem na ul. Strażackiej. Tej zimy aż 9 drużyn przystąpiło do rywalizacji, której celem jest zebranie cennego doświadczenie i przygotowanie do rundy wiosennej rozgrywek ligowych Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Poza obozem zimowym, turniejami, sparingami oraz zgrupowaniami niektórych zespołów, udział w lidze zimowej jest szalenie ważny, gdyż daje możliwość regularnej gry co tydzień i trwanie w rytmie meczowym, co jest szczególnie ważne dla młodych rozwijających się zawodników.

Poza realizacją celów szkoleniowych, a także integracją zespołów, istotny jest również aspekt motywacyjny. Kiedy od zaangażowania i dyspozycji na treningach w danym tygodniu zależy powołanie na weekendowy mecz, trenerom dużo łatwiej mobilizować swoich podopiecznych do ciężkiej pracy i przykładanie się do wykonywanych ćwiczeń. W tym roku rywalizacja w lidze pod balonem była wyjątkowo ważna dla chłopców z rocznika 2012, dla których był to pierwszy poważny sprawdzian. Do tej pory mieli oni okazję sprawdzania swoich umiejętności jedynie w sparingach lub pojedynczych turniejach, dlatego konieczność występów w rozgrywkach trwających kilka tygodni była czymś nowym i koniecznym w perspektywie szykującego się niebawem debiutu w lidze MZPN.

V Edycja trwająca od połowy listopada, kiedy to zakończyła się runda jesienna, do ferii zimowych, była dla EsKadrowiczów wyjątkowo udana. Spośród 9 kategorii wiekowych, w trzech (2006, 2007 i 2008) nasze drużyny uplasowały się na drugich miejscach w końcowej klasyfikacji ustępując liderom w bardzo niewielkim stopniu, natomiast zespół 2011 okazał się bezkonkurencyjny i pewnie wygrał rywalizację w swoim roczniku. Pozostałe ekipy również dzielnie walczyły i swoją grą dostarczyły kibicom wielu emocji, a trenerom powodów do satysfakcji!

Po feriach zimowych wystartowała VI edycja, która została niestety wstrzymana przez epidemię koronawirusa. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja jak najszybciej powróci do normalności, a nasi zawodnicy w pełnym zdrowiu oraz stęsknieni za grą wybiegną na boisko, aby walczyć i rozwijać swoje piłkarskie umiejętności. Poniżej przedstawiamy relację zdjęciową z ostatnich meczów, jakie zostały rozegrane 7 i 8 marca.