Seniorzy: Bór Regut 1:3 AP EsKadra
Data dodania: 2021-08-30
Kolejną wygraną w rozgrywkach Amnis Energia A Klasy zanotowali nasi seniorzy. W spotkaniu 3. kolejki, drużyna Jarosława Wojciechowskiego pokonała na wyjeździe Bór Regut 3:1.

Podobnie jak tydzień temu pierwsza połowa należała do EsKadrowiczów, którzy od pierwszych minut narzucili swój styl gry. W 15. minucie przewaga z pierwszego kwadransa została potwierdzona golem. Po rzucie rożnym wykonanym przez Krzysztofa Pawelca, w polu karnym znalazł się Kuba Janus, który precyzyjnym uderzeniem piłki głową w stronę dalszego słupka nie dał szans golkiperowi gospodarzy. W 33. minucie Bór Regut doprowadził do remisu. Po błędzie przy budowaniu akcji od naszej bramki, napastnik gospodarzy przeciął podanie naszego bramkarza w stronę środka pola. Piłka trafiła pod nogi Krzysztofa Hajdackiego, który pewnie wykorzystał 100% sytuacje i wyrównał wynik meczu. Nasza reakcja na stratę gola była jednak błyskawiczna. W 38. minucie Kamil Mata popisał się znakomitym podaniem diagonalnym w stronę Rafała Zdrodowskiego, który świetnie opanował piłkę w polu karnym i wyprowadził nas na prowadzenie. Tak jak w zeszły weekend udało się nam do przerwy zbudować dwubramkową przewagę. W doliczonym czasie pierwszej połowy po podobnym podaniu, co przy drugiej bramce, w polu karnym Mariusz Ciechomski zgrał piłkę głową do wbiegającego za linię obrony Patryka Araźnego, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i w drugim kontakcie uderzył precyzyjnie przy prawy słupku bramkarza gospodarzy.

W drugie połowie, szczególnie na początku, Bór Regut przejął inicjatywę starając się odrobić straty. Najgroźniejszą sytuacja w drugiej części meczu jaką stworzyli gospodarze był rzut rożny, z którego bezpośrednio piłka trafiła w poprzeczkę bramki bronionej przez Kamila Sadowskiego. Przez większość drugiej połowy spotkanie było wyrównane, lecz brakowało klarownych sytuacji bramkowych po obu stronach. Tym samym wynikł nie uległ zmianie i AP EsKadra dopisała kolejne 3 pkt do ligowej tabeli.

Skład: K. Sadowski – R. Zdrodowski, K. Janus, B. Ciszewski, K. Mata – K. Pawelec (78’ P. Falba), P. Araźny (55’ M. Nowaczyński), M. Jaworski (55’ M. Bochenek) , P. Kukawka, M. Stec – M. Ciechomski (78’ P. Krogulec)

Bramki:

0:1 15’ Janus as. Pawelec

1:1 33’ Hajdacki

1:2 38’ Zdrodowski as. Mata

1:3 45+2′ Araźny as. Ciechomski

Żółte kartki:

30’ Wardak (Bór Regut)

57’ Ciszewski (EsKadra)

63’ Janus (EsKadra)

82’ Grzanka (Bór Regut)