Akademia Piłkarska EsKadra powstała w 2018 roku. Siedziba Klubu znajduję się przy ul. Strażackiej 121 w Warszawie w dz. Rembertów. Obiekt szkoleniowy, z którego korzysta Akademia, w przeszłości były zapleczem “WKS Kadra Rembertów”. W tamtych czasach z infrastruktury przy Strażackiej często korzystali również znani zawodnicy, np. pod opieką byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Kazimierza Górskiego. Przed mundialem w Argentynie w 1978 roku obiekt był także wykorzystywany przez podopiecznych selekcjonera biało-czerwonych Jacka Gmocha.

Akademia Piłkarska EsKadra Warszawa posiada Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, który zobowiązuje do realizacji starannie zaplanowanego programu szkolenia. Zajęcia prowadzone są w małych grupach (12 zawodników na jednego trenera lub 24 zawodników na 2 trenerów) przez wyselekcjonowaną i doświadczoną kadrę trenerską z uprawnieniami UEFA. Nasze zespoły z powodzeniem rywalizują w rozgrywkach wojewódzkich Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, nasza obecność na piłkarskiej mapie Mazowsza jest coraz bardziej znacząca.

Otrzymanie, w 2022 roku, Certyfikatu PZPN na poziomie Srebrnym, a w roku 2024 Złotego Certyfikatu jest równoznaczne ze spełnieniem przez naszą Akademie szeregu kryteriów i jest gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej należą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

Jako jedna z niewielu komercyjnych szkółek piłkarskich na Mazowszu, posiadamy własną infrastrukturę o powierzchni blisko 5 hektarów, potrzebną do kompleksowego szkolenia dzieci i młodzieży. W ramach tego dysponujemy czterema boiskami. Dwa z nich, główne i treningowe, mają nawierzchnię naturalną. Każde ma wymiar 105×68 m. Dodatkowo posiadamy boisko treningowe o nawierzchni syntetycznej 60×40 m, które w sezonie jesienno-zimowym przykryte jest nowoczesną ogrzewaną halą pneumatyczną z miejscem dla rodziców i opiekunów oraz najnowsze boisko również ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 90x63m. Dysponujemy także zapleczem socjalnym (w tym 5 szatniami wraz strefą natrysków oraz kawiarnią i recepcja klubu).

O wysokim poziomie infrastruktury świadczy m.in. fakt, iż z naszych obiektów często korzysta wiele zawodowych zespołów piłkarskich m.in. Legia Warszawa, Radomiak Radom, Górnik Wałbrzych, Polonia Warszawa, Garbarnia Kraków, FK Polissya Zhytomyr, Hutnik Warszawa, KTS Weszło, Worskla Połtawa. Na naszych boiskach często gościmy również oficjalne drużyny reprezentacji Mazowsza, młodzieżowe kadry Polski, w tym U-16, U-19, U-20 i U-21 oraz zagraniczne reprezentacje młodzieżowe.