Jesień 2019 w AP EsKadra
Data dodania: 2019-11-28

Runda jesienna sezonu 2019/2020 była wyjątkowo intensywnym i emocjonującym czasem w życiu Akademii Piłkarskiej EsKadra. Działo się tak z kilku przyczyn, które zostaną po kolei opisane w naszym podsumowaniu.

Głównym powodem do dumy jest dalszy wzrost liczby zawodników trenujących w EsKadrze oraz utworzenie nowych grup treningowych. Już od sierpnia wystartował rocznik 2013/2014, w którym trenują nasi najmłodsi podopieczni urodzeni w tych latach. Dla klubu jest to ogromny plus, że dzieci już w wieku 4 lat zaczynają swoją piłkarską przygodę i poprzez zabawę przygotowują się do wyzwań, jakie czekają na nich na późniejszych etapach szkolenia. Dzięki temu, że zaczynają tak szybko trenerzy mają więcej czasu na naukę i zbudowanie zgranych i dobrze funkcjonujących jako całość drużyn. Najważniejsza jest oczywiście radość z gry i aspekt zdrowotny aktywności fizycznej, jednak regularne zajęcia i mecze od wczesnego wieku zwiększają szansę na spełnienie dziecięcych marzeń o światowej karierze.

Drugim zespołem, który zasilił szeregi EsKadry jest rocznik 2008 wydzielony z połączonej wcześniej grupy 2007/2008 dzięki dołączeniu większej ilości chłopców w tym wieku. Był to kolejny krok w kierunku utworzenia pełnej struktury grup treningowych dla zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

W związku ze zwiększeniem ilości naszych drużyn stanęliśmy przed wyzwaniem optymalnego ułożenia harmonogramu treningów oraz powiększenia kadry trenerskiej, aby zapewnić wszystkim zespołom jak najlepsze warunki do rozwoju. Do zespołu trenerów dołączyli Marek Sałasiński oraz Bartosz Paulus, którzy od początku dobrze poczuli się w naszym klubie i ochoczo rozpoczęli pracę.

Kolejnym krokiem naprzód było zgłoszenie rekordowej ilości zespołów do rozgrywek ligowych MZPN, gdyż w tej rundzie było ich aż 6, a na wiosnę będzie ich jeszcze więcej. Choć wyniki w szkoleniu piłkarskim nie są najważniejsze, chcemy dążyć do tego, aby nasze zespoły mogły rywalizować na poziomie, który będzie dla nich wyzwaniem i bodźcem do rozwoju piłkarskiego. Chcemy też grać, na wysokim poziomie, żeby być rozpoznawaną marką i swoimi atutami przyciągać do nas kolejnych młodych piłkarzy.

Następnym sukcesem było niewątpliwie nawiązanie współpracy z firmą Goldkeepers, czyli specjalistami w zakresie szkolenia bramkarzy, którzy dbają o EsKadrowiczów występujących na tej specyficznej i wymagającej pozycji na boisku. Efekty tej współpracy są bardzo wyraźne i jesteśmy przekonani, że nasi młodzi bramkarze są w dobrych rękach.

Zima już za pasem, lecz my nie zwalniamy tempa! Aż 8 drużyn reprezentujących barwy AP EsKadra rywalizuje co weekend w lidze zimowej Strefy Sportu, a wszyscy zawodnicy korzystając z dobrodziejstwa ogrzewanego balonu mogą trenować na pełnych obrotach. Przed nami również obóz zimowy w Łodzi, który będzie najważniejszym elementem przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek ligowych.