Emocjonująca jesień w grupie 2007/2008
Data dodania: 2019-11-25

Runda jesienna była bardzo burzliwa dla naszych podopiecznych urodzonych w latach 2007-2009. W nowym sezonie doszło do nas wielu zawodników, przez co w szczytowym momencie kadra zespołu liczyła niemal 45 zawodników. Na potrzeby rozgrywek ligowych chłopcy podzieleni byli na dwie drużyny: jedni grająca w 3 lidze MZPN złożona głównie z najbardziej doświadczonych chłopców z rocznika 2007 oraz druga rywalizująca w 4 lidze MZPN, gdzie przeważali zawodnicy z rocznika 2008. Sztab szkoleniowy pod wodzą trenera Rafała Wielądka, a także wspierających go Łukasza Deli i Bartosza Paulusa dwoił się i troił, aby treningi w tak dużym składzie były jak najbardziej efektywne.

Ostateczny efekt był bardzo dobry, gdyż pierwsza drużyna zajęła w swojej lidze 1 miejsce i awansowała pewnie do 2 ligi MZPN przy bilansie 8 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki, natomiast drugiej drużynie zabrakło do awansu tylko 1 punktu, pomimo że rywalizowali w większości ze starszymi!

Od listopada drużyna została podzielona na dwie grupy, czyli zgodnie z rocznikami zespoły 2007 i 2008. Rocznik 2007 pracuje dalej z trenerami Rafałem i Łukaszem, natomiast nową grupę 2008 objął doświadczony, lecz debiutujący w barwach EsKadry trener Marek Sałasiński.

Obecnie trwają intensywne przygotowania do 2 i 4 ligi MZPN której inauguracja będzie miała miejsce pod koniec marca. Oba zespoły występują w lidze zimowej Strefy Sportu, solidnie trenują 3 razy w tygodniu, a w trakcie ferii zimowych udadzą się na obóz przygotowawczy do Łodzi.