AP EsKadra nie poddaje się epidemi
Data dodania: 2020-04-26
W trudnych czasach, które niespodziewanie z powodu epidemii COVID-19 spadły na większość gałęzi gospodarki, w tym również na branżę sportową, Akademia Piłkarska EsKadra nie zamierza się poddawać. Pomimo braku możliwości przeprowadzania normalnych treningów oraz zawieszenia wszystkich form współzawodnictwa nasz klub działa prężnie w przestrzeni internetowej.

Najłatwiejszym wyjściem byłoby z pewnością zawieszenie działalności i uznanie, że skoro nie można trenować, to nie robimy nic. Takie podejście stanowiłoby jednak całkowite przeciwieństwo naszych charakterów, a także wartości, które przekazujemy naszym podopiecznym. Stajemy bowiem przed obliczem nowego wyzwania, dotąd niespotykanego, i jak na sportowców przystało, chcemy stawić mu czoło.

Od kiedy tylko zamknięto szkoły i zakazano organizacji treningów nasi trenerzy przenieśli się do świata on-line i trzeba przyznać, że wyjątkowo szybko i dobrze odnaleźli się w nowej sytuacji. Od niemal dwóch miesięcy nagrywamy filmy z ćwiczeniami, wysyłamy do zawodników materiały szkoleniowe lub specjalne zadania do wykonania i przede wszystkim prowadzimy treningi on-line. Choć trudności i ograniczeń jest wiele, gdyż ciężko jest grać w piłkę w ciasnym pokoju, to takie zajęcia są niezbędne do utrzymywania integracji w zespołach i odpowiednich więzi chociażby przez to, że można się zobaczyć na ekranie i zamienić ze sobą kilka zdań.

Chcemy wymagać od młodych piłkarzy: wytrwałości, zaangażowania i nieustępliwości w dążeniu do swoich celów i marzeń, ale w pierwszej kolejności wymagamy tego od siebie i dając taki przykład mamy nadzieję zaszczepić w dzieciakach najlepsze wzorce tego, co kryje się pod ideą sportu!

Od wczoraj w naszych sercach pojawiła się iskierka nadziei, kiedy to rząd ogłosił, że od 4 maja będzie można powrócić do treningów na otwartym powietrzu w małych grupach z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa. Z pewnością na początku nie będą to treningi, jakie pamiętamy sprzed epidemii, jednak jest to duży i ważny krok w drodze powrotu do normalności, czego wyczekujemy z ogromną tęsknotą. Do tego czasu, zachęcamy do śledzenia naszego Funpage’a na Facebook’u, oglądania przygotowanych przez nas materiałów oraz aktywnego uczestnictwa w treningach on-line, aby w dobrej formie powrócić na boisko 😉