AP EsKadra dynamicznie się rozwija: Od kwietnia ruszają nabory dla roczników 2008/2009
Data dodania: 2019-03-11
Obecnie w EsKadrze trenuje ponad 130 młodych piłkarzy. Jednak dzięki szybkiemu rozwojowi infrastruktury, już w tym roku ta liczba będzie mogła wzrosnąć do 250 osób. Z początkiem kwietnia br. rozpocznie się nabór do grup 2008/2009, które od razu będą szkolone – bez oczekiwania na komplet zawodników. Dzięki temu od września nowe zespoły będą mogły występować w lokalnych rozgrywkach MZPN. Rodzice już teraz mogą zgłaszać swoje pociechy – telefonicznie lub poprzez formularz zamieszony na stronie internetowej. Umiejętności wszystkich chętnych będą oceniane przez sztab trenerów.

Mając najlepsze w regionie warunki szkoleniowe, władze AP Eskadra postanowiły otworzyć kolejne grupy dla zawodników. Dotąd nie można było przyjąć wielu chętnych, ponieważ ograniczeniem była niedostateczna ilość miejsca do prowadzenia zajęć w okresie zimowym. Hala balonowa, pod którą młodzi piłkarze doskonalą swoje umiejętności, zostanie powiększona o dodatkowy sektor i strefę dla kibiców. Wydłuży się aż o blisko 50 m. To pozwoli na jednoczesne prowadzenie treningów dla trzech grup.

– Będziemy mieć więcej miejsca i możliwości do tego, żeby jeszcze bardziej się rozwinąć pod względem liczebności i ilości grup. Według naszych wyliczeń, w sezonie zimowym będziemy w stanie zapewnić odpowiednie warunki treningowe nawet 250 zawodnikom. Dotychczas mogliśmy je zaoferować ponad 130 adeptom. Ale już w tym roku będziemy mogli praktycznie podwoić tę liczbę, a w przyszłości nawet potroić – mówi Olaf Ćwierzyński, Koordynator AP EsKadra.

Już teraz można zgłaszać dzieci, które chcą zostać zawodnikami. Najlepiej zrobić to telefonicznie lub poprzez formularz zamieszczonym na podstronie www.eskadra.eu/zapisy. W pierwszych dniach kwietnia ruszy nabór do grup 2008/2009, które od razu będą trenowane. Taki sam model zastosowano w przypadku rocznika 2007. Mając na początku tylko kilku zawodników, natychmiast rozpoczęto zajęcia. Potem przychodziły kolejne osoby na próby. I tak przez dwa miesiące z pięciu adeptów zbudowano prawdziwy zespół. Tę samą, sprawdzoną już drogę przejdą nowe grupy.

– Chcielibyśmy przeznaczyć kwiecień, maj i czerwiec na to, żeby zapraszać i sprawdzać nowych zawodników. Dzięki temu już od września będą oni mogli występować w rozgrywkach MZPN. Dla dzieci, których dotąd nie mogliśmy przyjąć, to będzie wielka szansa na rozpoczęcie prawdziwej piłkarskiej przygody. Z pewnością oferujemy najlepsze warunki szkoleniowe w regionie, przede wszystkim dzięki własnej i najnowocześniejszej infrastrukturze – przekonuje Olaf Ćwierzyński.

Przy dużej liczbie chętnych największą szansę na przyjęcie do drużyny będą miały dzieci, które zdobyły już pewne doświadczenie na boisku. Potrafią zapanować nad piłką i podać ją w odpowiedni sposób, by została strzelona bramka. Niemniej Akademia daje szansę również osobom, które dotychczas nie szkoliły się w tym kierunku, ale wykazują talent i zapał. Dosyć ważne są predyspozycje szybkościowe, zwinnościowe i siłowe. Umiejętności będą oceniane przez licencjonowanych trenerów.