Jesteśmy dumni z wyników rozgrywek MZPN. Okazały się lepsze niż zakładaliśmy
Data dodania: 2018-11-27
Emocje związane z debiutancką rundą powoli opadają. Przyszedł więc czas na podsumowanie naszych dokonań. W tym sezonie barwy AP EsKadra w oficjalnych rozgrywkach MZPN reprezentowały dwa zespoły trzynastolatków. Granatowi, którzy mieli już spore doświadczenie w ligowych zmaganiach, zanotowali komplet zwycięstw i punktów. Druga drużyna, tj. pomarańczowa, zakończyła rywalizację na 2. miejscu w swojej kategorii. Klub jest dumny z sukcesów obu grup i zapowiada, że jeszcze lepiej przygotuje się do sezonu wiosennego. Adepci będą podnosili swoje umiejętności, m.in. biorąc udział w zimowej lidze Strefy Sportu. Zostanie też wdrożony nowy program szkoleniowy.

– Granatowi mają duże doświadczenie na arenie zmagań ligowych. Osiągali liczne sukcesy w młodszych kategoriach wiekowych. W ich przypadku występy na poziomie trzeciej ligi były koniecznością jedynie ze względu na to, że nasz klub został dopiero niedawno włączony w struktury Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Cel dla tej grupy był jasny – awans do wyższej ligi ­– informuje Olaf Ćwierzyński, Koordynator AP EsKadra.

Umiejętności granatowych, połączone z dużym zaangażowaniem sztabu trenerskiego, sprawiły, że plan został w pełni zrealizowany. Trzeba podkreślić, że trenerzy również pilnie śledzili wszystkie ruchy rywali. Dzięki swojej pasji i doświadczeniu zawodowemu, rozpracowali taktykę każdej przeciwnej drużyny. Dzięki temu ich podopieczni nie mieli sobie równych.

– Grupa pomarańczowa miała przed sobą znacznie większe wyzwanie, bo dla większości zawodników to był debiut w prawdziwych rozgrywkach. Chłopcy nie byli jeszcze ze sobą zgrani. Nowy trener musiał ich poznać i zaprowadzić porządek w drużynie. Z pewnością wspólnie spędzony czas zarówno w trakcie intensywnych treningów, jak i podczas rozmów w szatni pomógł adeptom bardziej się zintegrować – ocenia Olaf Ćwierzyński.

Po początkowych trudnościach, dokonania pomarańczowych przewyższyły oczekiwania sztabu szkoleniowego. Z meczu na mecz zespół prezentował się coraz lepiej i ostatecznie zakończył rywalizację na drugim miejscu w swojej kategorii. Obecnie EsKadra czeka na informację, czy ten rezultat da zespołowi przepustkę do wyższej ligi na wiosnę.

– Te wszystkie sukcesy nie byłby możliwe bez ścisłej współpracy trenerów dwóch zespołów i równoległych treningów obu ekip. Przekonaliśmy się o tym, że zajęcia prowadzone w tym samym czasie skutecznie motywują zawodników. Granatowi czują, że nowi koledzy chcą im dorównać. A pomarańczowi widzą, że ciężka praca na treningach przynosi efekty w postaci lepszej gry. W przyszłości planujemy wprowadzić podobny model szkolenia w pozostałych grupach wiekowych – komentuje Michał Kleszczewski, prezes zarządu Akademii Piłkarskiej EsKadra.

W obecnym sezonie, poza stałymi treningami, obie grupy będą regularnie występować w zimowej lidze Strefy Sportu. Dzięki temu nie odczują przerwy w rywalizacji z innymi drużynami z okręgu warszawskiego. Zawodnicy będą także brać udział w różnego rodzaju meczach sparingowych. I w ten sposób świetnie przygotują się do rozgrywek wiosennych.

– Jesteśmy pewni, że wzmocnienie drużyny nowymi zawodnikami oraz intensywna praca w okresie zimowym zaowocują jeszcze lepszymi występami na poziomie drugiej ligi w sezonie wiosennym. Ponadto planujemy zgłaszać do rozgrywek MZPN kolejne roczniki z naszej Akademii, tj. chłopców urodzonych w latach 2007-2010. Mamy nadzieję, że pójdą śladami starszych kolegów i również zdominują swoje kategorie wiekowe – podsumowuje prezes Kleszczewski.