Jesień 2019 w wykonaniu grupy pomarańczowej
Data dodania: 2019-11-29

W rundzie jesiennej sezonu 2019/20 zespół Pomarańczowych stanął przed nowym wyzwaniem jakim była rywalizacja w II Lidze Okręgowej. Po sierpniowych przygotowaniach i wkomponowaniu do składu kilku nowych EsKadrowiczów zespół rozpoczął z wysokiego C tak w lidze, jak i w samych pierwszych minutach inauguracyjnego spotkania z AP Żyrardowianka.

Wraz z wrześniem rozgrywki rozkręciły się na dobre a Nasza drużyna kompletowała dobre występy udokumentowane licznymi trafieniami. Dominowała u niej gra kombinacyjna na małej przestrzeni. Z biegiem czasu zaadaptowała się do ćwiczonych nowych schematów co jeszcze podniosło efektywność oraz efektowność poczynań. Mimo, że na naszej drodze stanął KS Partyzant Leszno wygrywając u siebie 3:1 to w ten czas wyklarował się inny rywal – największy i najgodniejszy, którym był GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki – zespół lubiący kombinacyjną grę oraz przede wszystkim szanujący piłkę. W pierwszym wspólnym pojedynku górą byli EsKadrowicze wygrywając 5:2 zaś w rewanżu daliśmy dogonić się ,,Pogoni” ustępując 0:2. W między czasie graliśmy inne ale równie interesujące spotkania. W pamięci zawodników, trenerów jak i licznie zgromadzonych kibiców zostaną wyjazdowe mecze z KS Promyk Nowa Sucha i rewanże z AP Żyrardowianka i FC Komorów. Były one pokazem determinacji chłopców, które miały solidny fundament w szerokim wachlarzu umiejętności. Ostatnie spotkanie, rewanżowe z KS Partyzant Leszno zremisowane 2:2 zapewniło EsKadrowiczom awans do I Ligi Okręgowej. Podsumowane zostało to bilansem 11 zwycięstw, 2 porażek oraz 1 wymienionym powyżej remisem. Przy 57 trafieniach oraz 18 stratach.

Przerwa świąteczna za pasem, mimo to konsekwentnie i regularnie trenujemy patrząc przed siebie. W nowym roku udamy się na obóz przygotowawczy do Łodzi i będziemy nastrajać celowniki na rundę wiosenną.