Nabór nowych zawodników. Mogą zgłaszać się osoby w wieku od 5. do 14. roku życia
Data dodania: 2018-09-01
W miejscu, w którym w latach 70. ubiegłego wieku trenowała mistrzowska reprezentacja Polski pod wodzą Kazimierza Górskiego, powstał jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Warszawie. Działający w nim klub AP EsKadra szkoli już blisko 100 młodych piłkarzy. Obecnie dwie drużyny 13-latków zaczynają uczestniczyć w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. A to dopiero początek nowej historii tego kompleksu. Właśnie został ogłoszony nabór uzupełniający dla zawodników urodzonych w latach 2004-2013. Akademia zapewnia m.in. treningi na własnych boiskach naturalnych, zajęcia w okresie zimowym w ogrzewanej i nowoczesnej hali, naukę pod okiem wysokiej klasy specjalistów, a także udział w rozgrywkach ligowych.

– Mając tak rozwiniętą infrastrukturę, chcemy cały czas się rozwijać, a głównym tego elementem jest wzrost liczby trenujących u nas zawodników. Zależy nam na doskonaleniu umiejętności naszych wychowanków, którzy powinni mierzyć się z różnymi rywalami, reprezentującymi podobny poziom zaawansowania. Dlatego zamierzamy sukcesywnie zwiększać ilość drużyn – zapowiada Michał Kleszczewski, właściciel AP EsKadra.

Jak zapewniają władze klubu, każde dziecko w wieku od 5 do 14 lat ma szansę zacząć lub kontynuować swoją przygodę z piłką nożną jako zawodnik Akademii. Liczy się zapał do gry i zamiłowanie do sportu. Wykwalifikowana kadra trenerska zapewnia wysoki poziom szkolenia i jednakową troskę o wszystkich wychowanków, bez względu na ich początkowe umiejętności. Mogą zgłaszać się chłopcy, a także dziewczęta, które marzą o piłkarskiej karierze.

– Przed laty w tym miejscu trenowały słynne Orły Górskiego. Ci, którzy interesują się historią piłki nożnej, są zachwyceni, gdy o tym słyszą. Tu po prostu czuć ducha sportu! A my kontynuujemy piękną tradycję polskiego futbolu i gorąco liczymy na sukcesy naszych wychowanków. Teraz cała EsKadra mocno kibicuje dwóm drużynom 13-latków. Właśnie zaczynają uczestniczyć w rozgrywkach MZPN. W każdy weekend będą grali z inną akademią z warszawskiego okręgu. W mojej ocenie, są gotowi na swoje pierwsze zwycięstwa – mówi dumnie Michał Kleszczewski.

Adepci mają do dyspozycji dwa pełnowymiarowe boiska naturalne, które spełniają wymagania rozgrywek wszystkich grup młodzieżowych oraz seniorskich do IV ligi włącznie. W okresie zimowym zajęcia będą odbywały się w hali pneumatycznej, zakupionej we Włoszech. Jest wyposażona w nowoczesne systemy – nawiewowy, grzewczy i ostrzegania przed śniegiem oraz wiatrem. Panuje w niej temperatura od 13 do 15 stopni Celsjusza. Rodzice mogą więc być spokojni o warunki, w których będą szkoliły się ich pociechy.