Rocznik 2007 w V Edycji Ligi Zimowej Strefy Sportu
Data dodania: 2020-02-21

W trakcie V edycji ligi zimowej Strefy Sportu, podobnie jak w rozgrywkach MZPN, rocznik 2007 podzielony był na dwa zespoły, aby zapewnić zawodnikom więcej okazji do gry, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju i utrzymywania rytmu meczowego.

Pierwsza drużyna zakończyła rozgrywki na drugim miejscu, choć była o włos od końcowego triumfu. Ligę zakończyli z 5 zwycięstwami, 1 remisem i 1 porażką. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że spośród wszystkich zespołów straciliśmy najmniej bramek, bo tylko 6 na 7 rozgrywanych meczów. W naszej grze widać było pomysł i powtarzalność wypracowanych na treningach elementów, jak wysoki pressing, który zdecydowanie przynosił efekty. Zespół dobrze funkcjonował jako całość, dlatego drugie miejsce powoduje duży niedosyt. Głód zwycięstw powinien jednak zaprocentować w trakcie rundy wiosennej.

W przypadku “dwójki” najważniejsze było zdobycie cennego doświadczenia i to niewątpliwie się udało. Chłopcy wygrali dwa mecze i również stracili bardzo mało bramek. Do poprawy pozostaje skuteczność i drużynowe rozgrywanie akcji, ale to powinno przyjść z czasem. Teraz skupiamy się na pracy na treningach i przygotowaniach do ligi MZPN!