Praca u nas! EsKadra poszukuje nowych trenerów. I stawia wysoko poprzeczkę...
Data dodania: 2018-09-02
W związku z dynamicznym rozwojem klubu, wzrostem ilości zawodników oraz grup treningowych, AP EsKadra poszukuje nowych trenerów. Powinna ich wyróżniać prawdziwa pasja do piłki nożnej, którą będą potrafili zaszczepić w młodych ludziach. Od kandydatów oczekuje się również właściwego przygotowania merytorycznego i co najmniej kilkuletniego doświadczenia zawodowego. Wymagane są uprawnienia UEFA C lub UEFA B, pozwalające na prowadzenie zespołów w rozgrywkach ligowych.

Idealny trener EsKadry musi przede wszystkim kochać sport, czuć powołanie do tego zawodu i mieć świetny kontakt z dziećmi w każdym wieku. W przypadku najmłodszych zawodników liczy się szczególnie cierpliwość i wyrozumiałość, aby ich pierwsze doświadczenia z piłką nożną zachęcały do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami. Z kolei nastoletni piłkarze często potrzebują charyzmatycznych mentorów, którzy w łagodny i naturalny sposób potrafią utrzymywać właściwą dyscyplinę na boisku.

– Nie wystarczy być dobrym piłkarzem, żeby sprawdzić się w roli trenera. Chcąc odnosić sukcesy w pracy z dziećmi i młodzieżą, trzeba wykazywać się szczególnymi predyspozycjami i umiejętnościami. Wśród nich warto wymienić np. empatię, która pomaga w dotarciu do każdego zawodnika. Stawiając wysokie wymagania kandydatom, tak naprawdę mamy na względzie przyszłość naszych zawodników. Zależy nam na tym, aby mieli najlepszą opiekę – mówi Olaf Ćwierzyński, Koordynator AP EsKadra.

Dzięki właściwemu przygotowaniu merytorycznemu, a także doświadczeniu zawodowemu trenera, proces szkoleniowy zawodników będzie przebiegać prawidłowo. Należy zaznaczyć, że AP EsKadra zapewnia dobrze rozwiniętą infrastrukturę, a tym samym – duży komfort pracy. Do dyspozycji instruktorów są m.in. dwa naturalne, pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Jest również całoroczna hala pneumatyczna.

– Obecnie najbardziej zależy nam na pozyskaniu do pracy trenerów z uprawnieniami UEFA C lub UEFA B, które pozwalają na prowadzenie zespołów w rozgrywkach ligowych. Ale jesteśmy też gotowi dać szansę ambitnym i energicznym młodym ludziom, będącym na początku drogi zawodowej. Oczywiście nie powierzymy im samodzielnej opieki nad drużyną. Natomiast możemy zaoferować stanowiska asystenckie. Jeżeli właściwie zadbają o swój rozwój, to w przyszłości z pewnością będą mogli awansować – zaznacza Olaf Ćwierzyński.

Zgłoszenia można przesyłać na adres biuro@eskadra.eu.