Lato w mieście: Strefa Sportu i AP EsKadra zapraszają na obozy stacjonarne. Są jeszcze wolne miejsca
Data dodania: 2020-07-02
Strefa Sportu we współpracy z AP EsKadra organizuje w lipcu br. cztery turnusy obozów stacjonarnych. Zajęcia, prowadzone od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00, będą odbywały się w nowoczesnym kompleksie sportowo-rekreacyjnym w warszawskim Rembertowie. Półkolonie są przeznaczone dla wszystkich kategorii wiekowych, dziewczynek i chłopców z AP EsKadra oraz z całej Warszawy i okolic. Pod czujnym okiem doświadczonej kadry dzieci będą rozwijały umiejętności ruchowe. Czekają też na nie m.in. gry i zabawy integracyjne oraz prelekcje.

Zapisy trwają do 6 lipca br. Wtedy też ruszy pierwszy turnus, który potrwa do 10 lipca. Kolejne będą odbywać się w dniach 13-17, 20-24 i 27-31 lipca. Zajęcia zostaną zorganizowane w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Strefa Sportu przy ul. Strażackiej 121 w Warszawie. Poprowadzi je piłkarz i trener Patryk Mentel. To wychowanek Wisły Tczew, który grał w niższych ligach niemieckich, m.in. w FC St. Pauli w Hamburgu. Doświadczenie trenerskie zdobył w Danii i Belgii. Ma certyfikat trenera UEFA oraz Akademii Mistrzów Sportu w dziedzinie dietetyki sportowej i ogólnej.

– Jak wiadomo, w związku z pandemią, niektórzy rodzice nie chcą w tym roku wysyłać swoich pociech na wakacje. Otrzymaliśmy wiele pytań na temat półkolonii i postanowiliśmy zaoferować dzieciom wiele atrakcji u nas na miejscu. Zajęcia w 20-osobowych grupach będą miały charakter rekreacyjny. Mają one podnieść sprawność fizyczną dzieci i zapewnić im dobrą zabawę oraz wszechstronny rozwój sportowy – mówi Jan Stolarski, koordynator całego projektu.

Organizatorzy zapewnią dzieciom dwa posiłki dziennie, tj. drugie śniadanie i obiad. Przewidują różne formy zajęć sportowych, w tym piłkarskich i ogólnorozwojowych. Uczestnicy obozów będą grać też w siatkówkę i badmintona. Co więcej, Strefa Sportu zamierza zainteresować ich również typowo polskimi grami w ringo i palanta. Czekają na nich zabawy integracyjne oraz prelekcje, m.in. dotyczące zdrowego odżywiania. Kadra zadba o rozwój mentalny podopiecznych, wskazując im przykłady wybitnych sportowców.

– Chcemy pokazać dzieciom, jak kiedyś wyglądał świat bez komputerów, komórek i tabletów, gdy całe dnie spędzało się na podwórkach z przyjaciółmi, często grając w piłkę. Jesteśmy przygotowani na każdą pogodę. Mamy do dyspozycji m.in. basen ogrodowy i krytą halę pneumatyczną – dodaje Stolarski.

Natomiast trener Patryk Mentel zapowiada m.in. zabawy i gry ruchowe. Ich celem będzie podniesie kondycji i sprawności dzieci. Każdego dnia będą odbywały się zajęcia piłkarskie na różnym poziomie. Opiekun będzie tłumaczył, jakich błędów należy unikać, aby nie być kontuzjowanym. Zadba też o zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego. Będzie zwracał uwagę na higienę osobistą, w tym częste mycie rąk i używanie płynów do dezynfekcji. Dzieci nie będą opuszczały obiektu.