EsKadra rusza na podbój MZPN. Olaf Ćwierzyński: W tym sezonie czeka nas wiele atrakcji
Data dodania: 2018-09-02
Dwie drużyny z rocznika 2005 co tydzień będą mierzyły się z innymi rywalami, zrzeszonymi w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej. Oprócz doskonalenia formy zawodników, władze klubu będą umacniać ich więzi z zespołem. Jednakowe ubrania mają pomóc dzieciom w koncentracji na grze i zniwelować wszelkie podziały między nimi. Swoimi sukcesami częściej będą się dzielić z przyjaciółmi, dzięki rozbudowanej stronie internetowej, która w nowej odsłonie rusza z początkiem września. Wkrótce też zostanie uruchomiona aplikacja. Ułatwi ona rodzicom kontakt z trenerami. O najważniejszych planach na nowy sezon mówi Koordynator Akademii Piłkarskiej EsKadra – Olaf Ćwierzyński.

Jakie nowe wyzwania czekają zawodników w tym sezonie?

Przede wszystkim dwie drużyny 13-latków będą uczestniczyły w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. W każdy weekend nasi zawodnicy będą grali z inną akademią z warszawskiego okręgu. To bardzo dobrze wpłynie na ich rozwój, ponieważ będą mierzyli się z różnymi zespołami. Oswoją się również ze stresem, który towarzyszy młodym zawodnikom w zmaganiach na boisku. Im wcześniej nauczą się radzić sobie z tego typu presją, tym bardziej na tym skorzystają. Dzięki temu w przyszłości będą podchodzili do ważnych wydarzeń z większym dystansem.

Czy to znaczy, że podnoszą Państwo poprzeczkę dla adeptów?

Zależy nam na rozwoju talentów, które mamy pod swoimi skrzydłami. I stwarzamy im do tego odpowiednie możliwości. Jednak nie koncentrujemy się wyłącznie na wynikach. Dajemy szansę na spełnienie marzeń wszystkim dzieciom, które kochają piłkę nożną. Prawdziwi pasjonaci zawsze pozytywnie wpływają na swoje drużyny, nawet jeśli nie osiągają największych sukcesów. Dla nas wszyscy wychowankowie są tak samo ważni. To też pokazuje wartości, jakie reprezentujemy i wpajamy zawodnikom. Oczywiście w tym sezonie będziemy stawiali przed nimi kolejne wyzwania na miarę ich możliwości, aby dawali z siebie wszystko.

Zawodnicy zyskają też nowy wizerunek?

Chcemy, żeby nasi piłkarze byli ubrani jednolicie i wyglądali jak drużyna z prawdziwego zdarzenia nie tylko na ważnych meczach. Od tego sezonu członkowie AP EsKadra będą mieli jednakowe komplety treningowe. To mocno zintegruje zawodników. Nie będzie się już liczyło, czyj rodzic ma większe możliwości zakupowe. Dzieci bardziej skoncentrują się na budowaniu ze sobą szczerych relacji. Mamy też nadzieję, że przez to będą osiągały lepsze wyniki na boisku. Z doświadczenia wiem, że chłopcy uwielbiają ubrania odzwierciedlające ich pasje. Z pewnością wielu z nich będzie chciało nosić drużynowe koszulki także poza sportowym obiektem.

Co jeszcze będzie sprzyjało budowaniu więzi piłkarzy z ich drużyną?

Zamierzamy również rozwinąć naszą stronę internetową, która będzie stale aktualizowana. Będziemy też aktywniej działali w mediach społecznościowych. Dzięki temu zawodnicy będą na bieżąco śledzić swoje osiągnięcia w Internecie i dzielić się nimi z bliskimi. Wiemy, jak ważne dla młodego pokolenia jest to, żeby udzielać się w wirtualnym świecie. Dzieci będą pokazywać swoje zdjęcia z turniejów np. kolegom ze szkoły. Z kolei starsi chłopcy będą mieli szansę w ten sposób zaimponować dziewczynom. Relacje z imprez sportowych przyniosą także wiele radości rodzicom i dziadkom młodych piłkarzy. Będą z dumą obserwować dokonania swoich pociech.

A jakie nowoczesne udogodnienie szykują Państwo dla rodziców?

Pracujemy nad uruchomieniem aplikacji, która ułatwi im kontakt z nami. Ważne informacje od trenera czy też ogłoszenia dotyczące harmonogramu zajęć będą przychodziły w formie powiadomień. Użytkownicy nie będą musieli sprawdzać e-maili, żeby dowiadywać się o wszystkich ważnych sprawach związanych z drużyną. Nie będą już się martwili, czy coś im nie umknęło. Z mojej perspektywy, zyskają spokój oraz dodatkowy czas dla siebie i rodziny.